fbpx
Genel

At Kestanesi

Farmasi At Kestanesi Masaj Jeli

Farmasi At kestanesi içerisinde bulunan at kestanesi, sarmaşık ve biberiye ekstreleri ile nane ve kafur yağı kan dolaşımının uyarılarak düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca ödem ve yorgunluk hissini azaltıcı etkisi vardır. İçeriğinde bulunan buğday yağı ve at kestanesi ekstresi cildin yumuşamasını, güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

 

At Kestanesi Masaj Jeli Kullanımı:

İstenilen bölgeye nazikçe masaj yapınız. Günde 3 kez kullanılması önerilir.

Bir çok insanın ne işe yaradığını bilmediği Farmasi At kestanesinin vücut için mucizevi faydaları var. Özellikle ayaklarda oluşan varisin giderilmesine çok etkilidir.

Ayrıca Halk hekimliğinde Farmasi At kestanesi geniş yer tutar. Farmasi At Kestanesi kremi çeşitli romatizma hastalıklarının ve toplardamarların varis genişlemelerinde yardımcı tedavi olarak kullanılır. Bunun dışında Farmasi At kestanesi cildi erken yaşlanmadan korur.

Hemoroid tedavisindede etkili olduğu bilinir. Vücuda güç verir. Botox etkisi yapan birçok krem, vücut bakımı ürünü ve vücut sıkıştırıcılarda büzücü özelliğinden dolayı Farmasi At kestanesi bulunuyor.

Farmasi At kestanesi kremini masajlarda, kramp ve varis tedavilerinde kullanabiliriz.

Cildimizde 20 – 25 dakika beklettikten sonra cildi soğuk suyla yıkayarak arındırabiliriz. Ayakta ve parmak aralarında oluşan egzamalar için de kullanımı uygundur.

Farmasi At Kestanesi içindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır. Böylece, başta varis ve basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir.

AT KESTANESİ EKSTRAT BİLGİSİ:

AT KESTANESİ: Atkestanegiller familyasından; 15-30 metre yüksekliğinde süs bitkisi olarak yetiştirilen iri bir gölge ağacıdır. İçindeki eskülin esansından dolayı kan dolaşımına tesir eder. P vitamini özelliklerine sahiptir. Kan damarlarını büzücü ve kuvvetlendirici, göğsü yumuşatıcı, salgıları düzenleyici, üriner sistemin faaliyetlerini kolaylaştırıcı, ağrılara rahatlık verici.

NANE YAĞI: Antibakteriyel özelliklerinin yanı sıra,ferahlatıcı özelliğiyle cilde hızla nüfus eder ve cildin rahatlamasını sağlar.Nane yağının ‘’Her derde deva’’ bir bitki olduğunu söylemek yanlış olmaz.Nane yağı içindeki aktif maddeler Mentol ve Menton’dur.

KAFUR YAĞI: Kan dolaşımını düzenler,boyun ve sırt ağrıları için oldukça etkilidir.Strein giderilmesine yardımcı olur. göğüs ve sırta sürülerek kullanılır. Viks kokusu kafur kokusudur. Ağrı kesici olarak ağrıyan yerlere sürülür. Romatizma, Kulunç, Baş ve Bel Ağrıları, Kasıntı, Egzama, Bronsit, Nezle, Astım ve diş Ağrısında etkili bir yağdır

Bir yorum

  • Derya Turan

    Bu krem sayesinde annemin bel ağrısı gitti. Atkestanesi masaj jelini her ağrısı olduğunda sürdü. Ve rahatça hareket edebiliyor Önceden eğilip doğrulurken zorlanıyordu. Teşekkürler Farmasi

Kullanıcı Yorumları

Open chat
Merhabalar,
Ben Farmasi Danışmanı Fatma Arslan. Nasıl yardımcı olabilirim?