Genel

Neden Takviye Edici Gıda Kullanmalıyız?

Takviye Edici Gıda Nedir?

Nedir sorusundan başlarsak kısaca, fda’nın tanımına göre, takviye edici gıdalar, vitamin, mineral, aminoasit, bitki, enzim gibi birçok içeriğe sahip; tablet, kapsül, softjel, sıvı, toz gibi birçok değişik formda satışa sunulan ürünlerdir.

Takviye Edici Gıda Ne değildir?

Takviye edici gıdalar ilaç değildir.

Kimler kullanamaz?
  • Hamileler
  • Emziren anneler
  • Kronik hastalığı olanlar
  • Doktoruna danışmadan kullanamaz!!!

 

Neden takviye edici gıda kullanmalıyız?

Dünyamız eskisi gibi değil. Eskiden yediğimiz gıdalardan aldığımız vitaminleri artık alamıyoruz. Örneğin; 1 portakaldan aldığımız vitamini şuan 30 portakaldan alıyor duruma geldik.

Neden Takviye Edici Gıda Kullanmalıyız?

Yaşam koşullarımız,çalışma ortamlarımız herşey değişti. Güneşe ihtiyacımız var ancak güneş ışınları zararlı. Toprakla haşır neşir olan bir hayatımız yok.

Yaşamımız bir u düzeni içerisinde. Evimizden çıkıyoruz arabamıza biniyoruz işimize gidiyoruz.Yeteri kadar spor yapmıyoruz. Sağlıklı beslenmiyoruz. Teknoloji hayatımızı ele geçirmiş durumda. Buda bizim yaşam kalitemizi düşürüyor. İşte bu yüzden takviye edici gıda kullanmalıyız.

Farmasi takviye edici gıdalar patenli kapsül teknolojileri ile üretilmiştir.

Licaps hiçbir şekilde nefes almayan ve okside olmaya engel olan kapsüller.

Vikaps vejeteryan kapsüller.

Drcaps mide asidinde zarar görmeden bağırsakta çözünen kapsüller.

Gıda Takviyesi almadan önce mutlaka test yaptırın. Örneğin D vitamini eksikliğiniz var ise Vitamin D3 kullanmalısınız gibi. Vücudunuzun ihtiyacına yönelik takviye edici gıdalar almalısınız. Komşum kullandı iyi geldi bende kullanayım zihniyetinden lütfen uzak durun. Tv programlarını izleyen herkes uzman olduğunu sanıyor. Bu kadar kolay olsa 11 yıl doktorlarımız neden eğitim görüyor.

Ülkemiz takviye edici gıda çöplüğüne dönmek üzere. Yüzlerce binlerce web sitesi ya da sosyal plartformlarda bilinmeyen bir çok firma takviye edici gıda satışı yapıyor. İnsanlarımız da neden se şu ünlü reklamında oynamış diyerek bilinçsiz bir şekilde o ürünlere abanıyor. Değerli arkadaşlarım sağlık geri getiremeyeceğimiz servetimiz. Kirli insanların kirli emellerine alet etmeyiniz.

Hepinize sağlık dolu günler dilerim.

Farmasi ile kaliteli, uygun fiyatlı ürünler kullanır, aracısız olarak doğrudan üretici bir firma ile çalışmanın kolaylığını yaşarsınız, tüm temsilcilerine eşit fırsatlar sunar, kendi emeğiniz ile doğru orantılı bir gelir sağlamanıza destek olur.Türkiye’nin en çok kazandıran, devlet destekli tek Türk firması ile hemen şimdi başvuru formumuzu doldurarak tanışın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.