Genel

Omega 3 Faydaları

Balık Yağı  insan sağlığı için gerekli ancak vücudun üretemediği bir yağ asididir. Omega 3 hakkında detaylı olarak bilgileri bu videomda bulacaksınız.

Farmasi Nutriplus Omega 3 Trigliserid yani doğal form ve emilimi yüksek olak balık yağı formundadır.

Nasıl kullanılır: 11 yaş ve üstü kullanım için uygundur. Takviye yemek olarak günde 2 defa 1 kapsül kullanılması önerilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın.

Yeterli miktarda yağlı balık yemiyorsanız, bir balık yağı takviyesi almak vücudun ihtiyaç duyduğu omega-3 yağ asitlerini almanıza yardımcı olabilir.

Balık Yağı Nedir?

Balık yağları, balık dokusundan çıkarılan katı veya sıvı yağlardır. Genellikle ringa balığı, ton balığı, hamsi ve uskumru gibi yağlı balıklardan gelir. Yine de bazen morina karaciğeri yağı gibi diğer balıkların karaciğerlerinden de üretilebilmektedir. Son yıllarda popülerliği artan krill yağı ise krill canlısından üretilen bir balık yağıdır.

Balık yağı faydaları hakkında yapılan pek çok araştırma mevcuttur. Günde 250 mg EPA ve DHA alındığında, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır. Günde 250 mg DHA normal beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi, Amerikan Kalp Birliği (AHA) de herkesin haftada en az iki kez balık yemesini tavsiye etmektedir (özellikle yağlı, soğuk su balığı).

Omega 3 Faydaları Nelerdir?

  • Kalp hastalığından korur.
  • Kalp ritmini düzenler.
  • Kan yağlarını dengeler.
  • Pıhtı oluşumunu azaltır.
  • Vasküler bir genişleme etkisi vardır.
  • Hafıza, konsantrasyon ve bilişsel fonksiyonları güçlendirir.
  • Hipertansiyonu önler.
  • Tip-2 diyabet gelişimini önler.
  • Anneyi doğum sonrası depresyondan korur

 

 

[vc_custom_heading text=”Farmasi Üyelik Formu” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

    Çocuğunuzun günlük Omega-3 Balık ihtiyacını desteklemek için, yiyecekleri sıvı halde tamamlayın:

    Omega-3 Portakal Aromalı Balık Yağı

    Bilişsel gelişimine katkıda bulunur.

    Beyin ve vücut gelişimine katkıda bulunur.

    Dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin azalmasına katkıda bulunabilir.

    Astım korumasına katkıda bulunur.

    Farmasi ile kaliteli, uygun fiyatlı ürünler kullanır, aracısız olarak doğrudan üretici bir firma ile çalışmanın kolaylığını yaşarsınız, tüm temsilcilerine eşit fırsatlar sunar, kendi emeğiniz ile doğru orantılı bir gelir sağlamanıza destek olur.Türkiye’nin en çok kazandıran, devlet destekli tek Türk firması ile hemen şimdi başvuru formumuzu doldurarak tanışın.

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.